Jak udać się po pomoc psychologiczną?

archiwum, Psychika, psychoterapia

0
(0)

Czasem zdarzy się, że czujemy się nadzwyczaj przytłoczeni, i potrzebujemy pomocy w rozwiązaniu naszych problemów. Psychoterapia i pomoc psychologiczna to coraz częściej wybierane metody pomocy… gdy już się zdecydujemy skorzystać z takowej pomocy, przychodzi trudny czas wyboru. Kogo wybrać, psychologa, psychiatrę, psychoterapeutę?

Zacznijmy od początku, czym są zawody zaczynające się od „psych”? Kim jest zatem psycholog, psycholog to absolwent studiów psychologicznych, można rzecz naukowiec, z reguły na psychologii nie uczy się pomagać ludziom, nie jest to zawód w ten sposób praktyczny, daje jednak ten zawód wiele praktycznych możliwości zarówno kształcenia się dalej, jak i pracy z ludźmi np. jako doradca. Psycholodzy, czasem owszem otwierają gabinety pomocy psychologicznej, jak i psychoterapii, jednak często wiąże się to z koniecznością odbycia dodatkowych szkoleń, i tak naprawdę stania się psychoterapeutą.

Kim jest zatem psychoterapeuta? Psychoterapeuta to osoba wykształcona w zawodzie pomocowym, po odpowiednich kursach. W ramach psychoterapii, pomoc uzyskiwana nigdy nie jest jednolita, zawsze należy się liczyć z tym, że otrzymamy inna pomoc. Należy wiedzieć, ze psychoterapeuci przede wszystkim pracują w różnych nurtach psychoterapii, praca może być głęboka jak np, w psychoanalizie, czy też psychoterapii psychodynamicznej, czy też bardziej pobieżna praca nad aktualnymi problemami, jak np praca w nurcie behawiorystycznym.

Na koniec jeszcze został nam zawód psychiatry, psychiatra to tak w zasadzie lekarz, czyli ten zawód, który obecnie zajmuje się raczej farmakoterapią. Jest to jakaś forma pomocy, są leki regulujące hormony, np regulujące poziom serotoniny, dzięki czemu uzyskujemy lepsze samopoczucie. Ta forma terapii, nie zmienia rzecz jasna nic oprócz lepszego samopouczucia, są jednak chwile kiedy warto się wspomóc taką formą.Podobne artykuły ze strony:
    None Found

Jak bardzo to było pomocne?

ściągnij gwiazdki z nieba by to ocenić

średnia 0 / 5. ilosc głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *