Jak rozwiązać problem z kablami? USB typ C (USB-C) i microUSB w jednym magnetycznym kablu?

Gadżety, Technologiczne

4.6
(7)

Nowa komórka, nowy tablet i nowy kabel USB? Kupiłeś/aś nową komórkę a tu niespodzianka, potrzebne są nowe kable. U mnie przynajmniej tak było, zawsze mam w domu przynajmniej 3 kabelki, jeden krótki w plecaku wraz z powerbankiem i ładowarką, drugi przy PC a trzeci zwykle gdzieś koło łózka. Zawsze w takich sytuacjach powstaje pytanie dlaczego i o co im chodzi, czemu wszystko nie mogło być po staremu skoro działało? Być może nie wszyscy mają to pytanie w głowie, ale dla osób które używają elektroniki w sposób praktyczny – użytkowy, a nie gadżeciarski jest ono nieodłączne.

Otóż okazało się mój nowy telefon Huawei Mate 20 Lite, ma pewną dosyć przydatną funkcję do której od razu się uśmiechnąłem, mianowicie chodzi o ekspresowe ładowanie. W moim przypadku to bardzo przydatne – chodzi o takie sytuacje kiedy przypominam sobie o naładowaniu telefonu tuż przed wyjściem, wystarczy dosłownie te kilkanaście minut by podładować trochę ten telefon. Do tej funkcji niezbędny jest tenże właśnie nowy kabel, dzięki temu ze przez takie kable może płynąc większy prąd jest to także przydatne do nowych tabletów i laptopów.

Nowy USB typu C ma jeszcze inną zaletę, podobno przyspiesza transfer ,ta funkcja akurat dla mnie mniej przydatna, ale kto wie może w przyszłości się przyda. Powstał jednak inny problem cześć urządzeń w domu, używa nadal starego microUSB a dwa nowe urządzenia USB typu C. Problem ten rozwiązałem przy pomocy mojego ukochanego ebaya. Ukochanego bo znacznie taniej i szybciej (może przesyłka dłużej, ale pewne produkty po prostu zanim się u nas pojawią tam już wiszą od dawna) tam można zaopatrzyć się w ciekawe produkty. tym razem na tapetę poszły rozwiązania z kablami magnetycznymi USB i z wymienną końcówką.

Za kilka dolarów można zaopatrzyć się w cały system, wymiennych końcówek. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „Magnetic USB” i wyświetli się nam cała gama do wyboru do koloru. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dość że można pozbyć się problemów z bałaganem kablowym, to także ma tą zaletę że zamontowana na stałe w urządzeniu końcówka, przedłuża żywot gniazdka.

Poniżej przykładowe rozwiązania do kupienia na eBay (źródło screenów):Podobne artykuły ze strony:
    None Found

Jak bardzo to było pomocne?

ściągnij gwiazdki z nieba by to ocenić

średnia 4.6 / 5. ilosc głosów: 7

No votes so far! Be the first to rate this post.